Dans Sporu

Talentia çatısı altında verdiğimiz dans sporu dersleri 6-15 yaş ve 12-18 yaş aralıklarındaki çocuklar ve gençler ile 18 yaş üzeri dansa hobiden öte bir ciddiyet ve hedefle devam etmek isteyen yetişkinlere verilir.

Dans sporu, eşli salon danslarını sportif bir yaklaşımla tamamlayan, farklı dans disiplinlerini uluslararası kurallara göre değerlendiren, sanat ve sporun özenle harmanlandığı, sporcuya bedenen, ruhen ve sosyal yönden önemli kazanımlar sağlayan bir spor dalıdır.

Dans sporu, genel olarak iki başlık altında kategorize edilir ve toplam 10 dansı içerir:

Standart Danslar: Slow Waltz, Tango, Foxtrot, Vienna Waltz, Quickstep
Latin Amerikan Dansları: Samba, Cha Cha, Rumba, Pasodoble, Jive

Dans sporu eğitiminde temel hedefimiz; öğrencilerimize dans sevgisini aşılamak, onları dans sporu branşında lisanslı sporcu olarak yetiştirmek, ayrıca ulusal ve uluslararası federasyonların organize ettiği yarışmalarda dans etiğine bağlı kalarak kendilerini, kurumumuzu ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmelerini sağlamaktır.

Talentia’da bulunan elverişli imkânlar ve deneyimli eğitmen kadrosuyla bu eğitim süresince sporcu adaylarının hareket kabiliyetleri, ritim duyguları, vücut duruşları, esneklikleri ve estetikleri de dans teknikleriyle paralel olarak hızla gelişecek ve gerekli gelişimi sağlayan sporcular kendi klasmanlarına uygun yarışmalara katılmaya başlayacaklardır.

Kurumumuzda dans sporu dersleri dans direktörümüz İpek Yavuzer denetiminde yerli ve yabancı deneyimli eğitmenlerce gerçekleşmektedir.

Uzun yıllar Türkiye şampiyonluğunu elinde tutan, milli sporcu, milli takım antrenörü ve TDSF Hakemi olan İpek Yavuzer 2008 yılında kurduğu Star Dans Spor Kulübü’nde sayısız şampiyon sporcu yetiştirmiştir ve bu gün de Talentia çatısı altında yetiştirmeye devam etmektedir.

Dans Sporu

Eğitim tarihleri hakkında bilgi almak için


TIKLAYINIZ