Erken Müzik Eğitimi

Erken müzik eğitimi 3.5 – 6 yaş gruplarındaki çocuklara sunulan, özgün bir programdır. Erken Müzik Eğitimi Programı’nın özel amacı, müzikte üstün yetenekli çocukların, müziğe başlamanın en elverişli dönemi olan 3.5 – 6 yaşlarında keşfedilmeleri, verilecek özel eğitimle geleceğin sanat yaşamına düzeyli sanatçılar olarak kazandırılmalarıdır.

Küçük yaştaki ( okul öncesi ) çocukların çoklu zeka alanlarından biri olan müziksel zeka alanı bir bireyin müziksel olarak belli bir olayın, sürecini, biçimini müziksel olarak algılaması, yorumlaması ve iletmesi olarak tanımlanabilir.

Erken müzik eğitim çalışmalarının içeriğinde, bedenin hareketlerle hazırlanmasından konuşmaların kullanılmasına, konuşmaların ritimlendirilmesinden bu ritimlerin müzik haline gelmesine ve bu araçların bir dizi yaratıcı sürecin sonucunda oluşan sunumuna ( paylaşım ) kadar gelişen her aşamasında vazgeçilmez olan şey ‘’ oyun ‘’ dur. Çalışmalarda sayısız müzik ve hareket oyunları bulunmakta olup bu oyunların ders sürecinde ne zaman ve nasıl kullanılacağı dersin o günkü hedeflerine göre eğitimci tarafından belirlenir.

Dersimiz ORFF çalgılarıyla desteklenerek dinleme, hareket etme, ritim, sosyal davranış gibi konuları içermektedir. Gruplar halinde haftada 1 gün 1 saat verilmektedir.

Erken Müzik Eğitimi

Eğitim tarihleri hakkında bilgi almak için


TIKLAYINIZ