Klasik Bale

Bale, bir gösteri sanatı olarak genellikle müzik eşliğinde, dekor ve sahne giysileriyle sunulan, tekniğin ön planda olduğu son derece titiz bir danstır. Klasik bale disiplini teknik adımların müzik, duygu ve mimikle harmanlandığı oldukça uzun ve zor bir eğitim süreci gerektiren bir disiplindir.

 

Talentia Bale Okulu M.E.B onaylı bir okuldur. Okulumuzda 12 yıllık akademik düzeyde klasik bale eğitimi verilmektedir.

 

Bale derslerimizde uygulanan eğitim metodumuz dünyaca kabul gören, Rus metodu, “VAGANOVA TEKNİĞİ”dir.

 

Bu eğitim sonucunda başarılı olan öğrencilerimiz, yurtiçinde ve yurtdışında geçerliliği olan bir diploma almaya hak kazanır. Aldıkları bu diploma ile; bale okulu açma yetkisine sahip olur, bale öğretmenliği yapabilir, konservatuvarlara giriş hakkı elde edebilir.


Bale eğitimi süresince öğrencilerimiz klasik bale terminolojik eğitiminin yanı sıra, mimik, solfej, plastik, sahne makyajı, kostüm tasarımı, bale tarihi, koreografi gibi pek çok dalda eğitim almaktadır. Ayrıca bale derslerimiz tıpkı konservatuvarlarda olduğu gibi canlı piyano eşliğinde gerçekleştirilir. Bu sayede çocuklarımızın ritim kulakları ve müzikle hareket etme becerileri daha çok gelişecektir.

 

Bale Bölümü öğrencilerimiz eğitimleri süresince yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen bale ve dans yarışmalarına katılmak üzere hazırlanırlar, yerli ve yabancı hocalardan workshop alırlar ve baleyi bir hayat tarzı haline getirerek mezun olurlar.

 

Her sene sonunda Talentia çatısı altında düzenlenen resitalde çocuklarımız aldıkları 1 yıllık eğitimi sergileme fırsatı bulurlar. Bu etkinlik çocuklarımıza hem öğrendikleri bilgileri sergileyebilecekleri bir fırsat vermekte, hem de hayatları boyunca unutamayacakları bir anı olarak kalmaktadır.

 

Bugün de Talentia çatısı altında dans etmeye ve ekibiyle birlikte günümüzün ve geleceğin sanatçılarını yetiştirmeye devam etmektedir.

Klasik Bale

Eğitim tarihleri hakkında bilgi almak için


TIKLAYINIZ