Sosyal Danslar

Salsa • Arjantin Tango • Bachata • Rueda • Merengue • Swing • Zumba

Rahat öğrenilebilecek ve birçok ortamda kolaylıkla uygulanabilecek figürler içeren dans türlerinin öğretildiği derslerdir.
Bu sınıflarımızda verilen eğitim, dansı hobi amaçlı olarak keyif almak, güzel vakit geçirmek için öğrenen kimselerin tercih ettiği bir eğitimdir.
Talentia çatısı altında salsa ve arjantin tango dersleri verilmekte olup, talebe bağlı olarak bachata , rueda, swing, merengue ve kulp cha cha sınıfları da açılmaktadır.

Salsa

Sosyal bir dans olan salsa, rutin hareketlere bağlı kalınmaksızın doğaçlama olarak yapılan oldukça keyifli ve hareketli bir danstır.

Arjantin Tango

Tango, Buenos Aires – Arjantin ve Montevideo – Uruguay kökenli bir dans ve müzik türüdür. Dansla beraber gelişen müzik tarzı da aynı adla anılmaktadır. Tangonun dramatik duygusu, dans sırasında çok zengin doğaçlama fırsatları yaratması, dansın özünde aşk ve melankoli tutkusunun yatmasından ileri gelmektedir.

Zumba

1990’larda dansçı ve koreograf Alberto “Beto” Perez tarafından Kolombiya’da ortaya çıkarılan, Latin esintili bir dans fitness programı olup dünya çapındaki en yaygın dans fitness programıdır.

Zumba, dans ve aerobik figurlerini içerir.

Zumba koreografisinde, hiphop, samba, salsa, merenge, mambo, savaş sanatları ve bir kısım Bollywood ve oryantal dans hareketleri bir arada kullanıldığı gibi, “squat” ve “lunge” egzersizleri de kullanılır.

Sosyal Danslar

Eğitim tarihleri hakkında bilgi almak için


TIKLAYINIZ